wtorek, 4 czerwca 2019

Spotkanie z generałem Mirosławem Hermaszewskim

W ostatnim czasie klasy drugie miały przyjemność gościć niezwykłego człowieka, który zapisał się w wyjątkowy sposób na kartach historii naszego kraju. Pan generał Mirosław Hermaszewski, bo o nim mowa, to jedyny jak do tej pory Polak, który miał możliwość uczestniczenia w niezwykłej misji,  jaką była podróż w kosmos. Pan Mirosław zabrał nas  w swoich wspomnieniach do czasów dzieciństwa i rozwijania pasji latania, wymagającej służby wojskowej, szkolenia i ciężkich testów związanych z jego podróżą. Było to niezwykłe spotkanie z człowiekiem legendą, do którego nasi uczniowie mieli mnóstwo pytań.
Pozostaje mieć nadzieję, że spotkanie z generałem Hermaszewskim rozbudzi pasję zdobywania kosmosu w naszych uczniach i w przyszłości staną się oni uczestnikami fantastycznej przygody....