niedziela, 2 czerwca 2019

Wehikuł czasu, czyli co się działo w PRL-u…

Aby przybliżyć życie ludzi w czasach PRL-u, uczniowie klas szóstych przygotowali projekty na powyższy temat.
Niektórzy postanowili sięgnąć po bardzo nietypowe pomysły. Dziewczynki z klasy 6 A przeniosły nas na szkolną przerwę w tamtych czasach. Inne przygotowały lapbooki na temat mody tamtego okresu. Natomiast chłopcy wybrali prezentację w formie multimedialnej i opowiedzieli nam o polityce i motoryzacji.
W klasie 6 B wszystkie dzieci wybrały wersję multimedialną i przedstawiły zagadnienia dotyczące bajek, problemów w zaopatrzeniu sklepów i kolejek.
W 6 C również górowała forma multimedialna i tematy życia codziennego.
Dzięki prezentacjom, przyniesionym rekwizytom i grze pt. „Kolejka”, w którą uczniowie grali na przerwach, szóstoklasiści doskonale poznali świat PRL-u.

Hela i Ania N. z klasy 6 A