czwartek, 6 czerwca 2019

Wyjątkowa pasja sportowa Karola z 6c
Zrobiło się gorąco, więc postanowiliśmy nieco ochłodzić wam te upalne ostatnio dni. Chcielibyśmy przedstawić wam Karola z 6c, który od kilku lat trenuje narciarstwo alpejskie w warszawskim klubie narciarskim i startuje w związku z tym w cyklu zawodów Młodzieżowego  Pucharu  Polski.
W zawodach tych biorą udział dzieci z roczników 2003-2006,ze wszystkich narciarskich klubów w Polsce. Dzieci są podzielona na 2 grupy (po 2 roczniki) - Młodzicy (2005-2006 )i Junior Młodszy (2003-2004)
Zawody odbywają się w sezonie w 2 kategoriach - slalom i slalom gigant na stokach dedykowanych zawodom w narciarstwie alpejskim.
W  tym roku Karol brał też udział w zawodach  Kids Trophy w Austrii, gdzie zajął  13. miejsce w slalomie gigancie, co w skali europejskiej jest bardzo dobrym wynikiem.
Przygotowanie do sezonu trwa cały rok.
Dzieci uczestniczą w zajęciach na siłowni 2-3x w tygodniu, obozach kondycyjnych, trenują na igelicie na Górce Szczęśliwickiej oraz muszą uczestniczyć w treningach narciarskich – są to wyjazdy na halę narciarską w Druskiennikach na Litwie oraz przynajmniej raz w miesiącu na jesieni w wyjazd  treningowy na lodowiec.
Karol dodatkowo trenuje rolkarstwo alpejskie ( Inline Alpine), które jest rozwijającym się dopiero sportem  i polega na jeździe na rolkach na tyczkach po betonowej nawierzchni - zawody i treningi również w znacznej mierze odbywają się w górzystych terenach poza Warszawą.
W tej dyscyplinie Karol plasuje się na 1- 2 miejscu w kraju.
Karol dodatkowo ćwiczy - tenis na AWF i pływanie oraz windsurfing w niezawodniczym wymiarze.
Nieźle, co?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz