czwartek, 19 listopada 2015

Narodowe Święto Niepodległości w Trzynastce, czyli o patriotyzmie każdego dnia

11 listopada to jedna z najważniejszych dat dla Polaków. Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy zawsze bardzo uroczyście, przypominając sobie i innym, jak istotne są szacunek i miłość do własnej ojczyzny. Patriotyzm wymaga dzisiaj od nas otwartości i tolerancji, życzliwości i ciężkiej pracy, które towarzyszą pamięci historycznej, gdyż to dzięki naszym przodkom Polska po 123 latach zaborów mogła znowu pojawić się na mapach świata.  

W Trzynastce bardzo dobrze znamy historię. We wrześniu i październiku realizowaliśmy projekt „Nasi patroni”, w listopadzie z okazji Święta Niepodległości klasy czwarte i szóste przygotowały przedstawienie z elementami multimedialnymi pt. „Patriotyzm każdego dnia”. Nasza ojczyzna jest dla nas najważniejsza, dlatego dbamy o nią codziennie, uczymy się i jesteśmy dumni ze wszystkich sukcesów Polaków.

Wyjątkową dekorację do przedstawienia wykonała jak zawsze pani Marta, pan Patryk z chórem jak zwykle wszystkich rozśpiewali, Maciek z 6b przygrywał na akordeonie, Paulina z 6c grała na werblach, a najmłodsi koledzy z Motylkowej Akademii zaprezentowali nam piękne kokardy narodowe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz