poniedziałek, 23 listopada 2015

Spotkanie z Joanną Olech

16 listopada  naszą szkołę odwiedziła Joanna Olech, autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Pani Joanna z wykształcenia jest graficzką, a jej historia z pisaniem książek zaczęła się bardzo niespodziewanie i przypadkowo, gdy pracowała w jednym z czasopism dla dzieci. Pewnego dnia zaproponowano jej, aby narysowała komiks, lecz pani Joanna nie podołała temu zadaniu i dla zapełnienia strony wymyśliła opowiadanie, które stało się początkiem „Dynastii Miziołków”.   Wkrótce powstała cała seria pod tym tytułem. Podczas jej pisania autorka inspirowała się własną rodziną. Swojego syna często nazywała „Miziołkiem”, a najmłodszą córkę „Małym Potworem”.

Joanna Olech opowiedziała nam, jak powstają jej powieści. Pokazywała wiele ciekawych publikacji, nie tylko do czytania, również do oglądania.

Oprócz „Dynastii Miziołków” i „Pompona w rodzinie Fisiów” pani Joanna napisała kilkanaście innych książek. Jest współautorką bardzo ciekawego wydawnictwa pt. „Mam prawo i nie zawaham się go użyć”, gdzie sprytna dziewczynka o znanym wszystkim imieniu Czerwony Kapturek wyjaśnia, jakie prawa mają dzieci.

Wszyscy świetnie się bawili podczas konkursów i quizów organizowanych przez naszego gościa. Wybieraliśmy, który z trzech chłopców jest najbardziej podobny do głównego bohatera książki „Dynastia Miziołków”, było też wiele innych atrakcji. Najbardziej podobała nam się zabawa, w której mogliśmy bezkarnie kłamać. Polegała on na wymyślaniu historii o smokach, które rysowała w tym samym momencie autorka – wesołego, rozzłoszczonego i zdziwionego.

Uwielbiamy spotkania z autorami książek, a wizyta Joanny Olech należy do jednej z ciekawszych i inspirujących.

Mela, Ola i Ala z 6b

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz