czwartek, 26 listopada 2015

Projekt klas 1-3: „Wielcy Polacy”

W roku szkolnym 2015/2016 wychowawcy klas 1-3 podjęli się realizacji projektu:
„Wielcy Polacy”, który skierowany  jest do uczniów klas młodszych.

Pierwsza część projektu to przybliżenie osoby Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II - poznanie jego życia i nauczania jako człowieka zaufania, ukazanie jego głębokich motywów prowadzących do przebaczania, uznawania praw każdego człowieka, wskazania miejsc pobytu papieża w Polsce w czasie pielgrzymek, uczenia patriotyzmu i miłości do ojczyzny.

Lekcje o Ojcu Świętym odbywały się w wielkim skupieniu i zasłuchaniu. Na podstawie zgromadzonych materiałów związanych z życiem papieża uczniowie stworzyli wspólne albumy w danej  klasie ( lekcja odwrócona), tablice dekoracyjne ze zwróceniem uwagi na dzieciństwo Jana Pawła II, jego poczucie humoru, pasje samochodowe Jana Pawła II. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną: „ Droga do Watykanu”, film : „ Jan Paweł II jak został papieżem”, program Ziarno: „ Przyjaciel dzieci”. Powstały prace pisemne: „ Życiorys Karola Wojtyły” i plastyczne. Klasy drugie odwiedziły zakon Sióstr Urszulanek i zobaczyły pokój, w którym zatrzymywał się papież podczas swoich pielgrzymek.

Niezwykła osobowość Jana Pawła II wzbudziła wśród uczniów zaciekawienie i chęć pogłębienia wiadomości o papieżu Polaku.