środa, 17 maja 2017

Biwak harcerski

W weekend 13 i 14 maja harcerki i harcerze ze 121 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Feniks” – uczniowie naszej szkoły – wzięli udział w biwaku w Czosnowie.  Harcerze gościli w remizie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.  Na biwaku było dużo atrakcji. 

W sobotę strażacy zrobili pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego, podczas którego uczestnicy biwaku mogli między innymi obejrzeć samochód strażacki i wejść do niego do środka, ubrać się w skafander i hełm albo polać wodą z węża. Później harcerze wzięli udział w grze terenowej „flagi” a potem zwiedzili ruiny bunkrów znajdujących się w okolicy Czosnowa. Zwiedzanie bunkrów było dużym przeżyciem dla harcerzy, tym bardziej że sześcioro z nich właśnie w tym miejscu, przy ogniu pochodni, złożyło swoje Przyrzeczenie Harcerskie.


W niedziele uczestników biwaku czekały kolejne atrakcje. Na początku wzięli udział w drugiej grze terenowej – na podstawie wskazówek nadawanych przez krótkofalówkę musieli odnaleźć osobę ukrywającą się w lesie. Harcerze mogli też poćwiczyć rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa, a później rozpalili ognisko (oczywiście krzesiwem!) i upiekli na nim podpłomyki, czyli ciasto z maki i wody pieczone nad żarem. W biwaku uczestniczyło dziesięcioro harcerek i harcerzy ze 121 WDH – uczniów klas 3, 4, 5 i 6, pod opieką kilkorga starszych opiekunów. Poza harcerzami z naszej drużyny w biwaku wzięli udział też harcerze z dwóch innych zaprzyjaźnionych drużyn, łącznie ponad dwadzieścia osób. Wszyscy dobrze się ze sobą bawili, bardziej się zżyli i nauczyli nowych rzeczy. 

Uczestnicy biwaku wrócili do domów bardzo zadowoleni, a niektórzy z nich od razu dopytywali kiedy będzie następny taki wyjazd ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz