czwartek, 11 maja 2017

Świetliki polecają!!!

Oto książę , który mieszkając w dalekiej krainie pełnej jezior i lasów, marzy o prawdziwej miłości...
Oto księżniczka zamieniona w łabędzia...
Czy prawdziwa miłość zwycięży?

"Jezioro łabędzie" to z pewnością jeden z najsłynniejszych baletów wszech czasów, stworzony przed Piotra Czajkowskiego, wystawiany na scenach baletowych całego świata.
Tym razem kultowy balet stał się inspiracją dla twórców związanych z innymi dziedzinami sztuki.
Niezwykłym przykładem tego, co można zrobić z historią ogólnie znaną, jest książka wydawnictwa Mamania.
Charlotte Gastaut  stworzyła bowiem na motywach baletu Piotra Czajkowskiego istne dzieło sztuki. Sporych rozmiarów tom, utrzymany w złoto-grafitowo-białej  kolorystyce, zachwyca od pierwszej do ostatniej strony.
Już okładka zapowiada to, co kryje się w środku, a tam czeka na czytelników zbiór ażurowych, delikatnych ilustracji, które nie pozwalają oderwać wzroku, zachęcają do przekładania kartek i spoglądania ze wszystkich stron na to, co czai się za "wycinkami".  Każda strona to oddzielne dzieło sztuki. Ilustracje są misternie wycięte, a pod każdą z nich kryje się kolejna strona, które jest nie tylko tłem dla poprzedniej , ale sama w sobie stanowi piękny obraz. Można je podziwiać wspólnie, a po przewróceniu strony zmienia się kompozycja. Wszystko to sprawia, że książka ożywa, staje się wielowymiarowa i pobudzająca wyobraźnię.
Książka robi ogromne wrażenie, na każdym bez wyjątku!
Świetliki z klas 2a i 3c polecają wszystkim - młodszym i starszym. 
Czytajcie, zachwycajcie się! WARTO! :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz