czwartek, 4 maja 2017

Dzień Pyszności

27 kwietnia klasy I-III zajmowały się „działalnością kulinarną”. A wszystko, co przygotowywaliśmy musiało być zgodne z hasłem zdrowego,  wartościowego jedzenia. Dochód ze sprzedaży pyszności przeznaczymy na zakup książek do biblioteki z serii „Czytam sobie. Będę kim chcę”.
Po drugiej lekcji na pierwszym piętrze, stanęły stoiska uginające się od przepysznych przekąsek. Królowały ciasteczka owsiane z kokosem, ziarnami i czekoladą, owocowe babeczki, świeżo wyciskany sok pomarańczowy i lemoniada, shake owocowo-jogurtowe, szaszłyki owocowe, przepyszne krakersy ozdobione warzywami, chrupkie pieczywo z owocami  i czekoladą oraz sałatka owocowa, podawana w połówkach pomarańczy. Wszystko wyglądało przepysznie, a jakby tego było mało, część produktów była pięknie zapakowana, stoły były udekorowane kolorowymi serwetkami, parasolkami, patyczkami z owocami i chorągiewkami, a na ścianach i przy produktach pojawiły się pomysłowe reklamy. Klientów wabiły ciasteczka „ziarno wiosny” oraz „LemiLemi czyli najlepsza lemoniada w mieście”, czy „ShakeShake i po problemie”.

Dzień Pyszności okazał się wielkim sukcesem i dla sprzedających, których cieszyły znikające specjały, i dla kupujących, którzy delektowali się smakołykami, i dla organizatorów, bo zebraliśmy 458 zł i 15 groszy. Dziękujemy nauczycielom i uczniom oraz oczywiście rodzicom, którzy jak zwykle pomogli zrealizować nasze pomysły!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz