wtorek, 5 marca 2019

Nauka nie musi być nudna! – MALI ARCHITEKCI w Trzynastce

Każdy z nas bawił się kiedyś klockami, ale te, które przyjechały  do nas, to MEGA KLOCKI!
   27 lutego 2019 r. w sali gimnastycznej pojawiło się 3000 MEGA KLOCKÓW. Uczniowie klas 1-3 na dwa dni zamienili się w małych architektów i tworzyli swój „klockowy świat”. Budowali zamki i labirynty, projektowali trony, rozwiązywali ”klockowe kalambury”.

Od dawna wiadomo (co potwierdzają naukowcy), że klocki to najlepsza edukacyjna zabawka. Rozwija zdolność planowania, ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową, rozbudza dziecięcą kreatywność, zaspokaja potrzebę tworzenia, uczy samodzielnego myślenia, daje poczucie sprawstwa, a wspólna zabawa z rówieśnikami rozwija inteligencję emocjonalną i społeczną. Jest to również doskonała okazja  do nawiązywania nowych więzi i współdziałania.

Cieszymy się, że warsztaty sprawiły dzieciom tyle radości (co widać na zdjęciach). Mamy nadzieję, że na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.