czwartek, 28 marca 2019

Projekt „Wywołaj DUCHa!”
Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w zajęciach wykładowo-warsztatowych zorganizowanych przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii.  Poznali na nich wiele zagadnień dotyczących historii świata i Polski na przestrzeni różnych epok.

Czwartoklasiści dowiedzieli się m.in. o tym, jak żyli ludzie w Biskupinie, w średniowiecznym zamku, w szlacheckim dworku czy w wielkiej fabryce.

Omawiając życie ludzi w pradawnej osadzie,  rozpoznawali różne rodzaje zbóż i roślin uprawnych znanych człowiekowi od czasów starożytnych. Poznając życie mieszkańców  rycerskiego zamku, uczniowie przebierali się w stroje giermka i rycerza.

Dzieci odkrywały również tajemnice życia ludzi w szlacheckim dworku. Przymierzały barwne stroje szlacheckie. Obejrzały także dawne narzędzia rolnicze.

Uczniowie klas 5. utrwalili zdobytą na lekcjach wiedzę o dokonaniach starożytnych. Poznając historie cywilizacji starożytnego Wschodu, obejrzeli tradycyjny strój chiński oraz rekwizyty: jedwab, liczydło i zwój. Zgłębiali również tajemnice egipskich piramid. Porównywali życie ludzi w greckich polis: Sparcie i Atenach. Poznali także najważniejsze wydarzenia z życia Juliusza Cezara.
Uczniowie klas 6. uczestniczyli w cyklu spotkań na temat Józefa Piłsudskieg i odzyskanej niepodległości. Poznali m.in. pieśni związane z Legionami Polskimi oraz największe osiągnięcia II Rzeczypospolitej.
Udział w projekcie „Wywołaj DUCHa” był dla uczniów wspaniałą okazją na utrwalenie i poszerzenie wiedzy historycznej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz