czwartek, 18 czerwca 2015

Spotkanie z Rafałem Skarżyckim i Tomaszem Lwem Leśniakiem - autorami książki "Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują?"

16 czerwca gościliśmy w szkole autorów książki „Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują?” Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka. Było to spotkanie długo przez nas wyczekiwane, ponieważ nieco niezdyscyplinowany i niezwykle żywiołowy  Jędrek  to ostatnio nasz ulubiony bohater literacki.

Autorzy tej ciekawej powieści-komiksu opowiedzieli nam, jak zrodził się pomysł na powołanie do życia Jędrka, dowiedzieliśmy się, jak długo pisze się i rysuje jedną książkę (pół roku pisania i trzy miesiące rysowania:).

Panowie Rafał Skarżycki i Tomasz lew Leśniak pracują ze sobą od wielu lat – znają się bowiem od liceum i od tego czasu wspólnie tworzą komiksy. Twierdzą, że nigdy się nie kłócą a wolnym czasie oglądają filmy.  Od zawsze czytali dużo komiksów i podobnie jak my  teraz, w dzieciństwie zaczytywali się w przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka oraz Kajka i Kokosza. Na co dzień Pan Rafał zajmuje się pisaniem a Pan Tomasz pracuje w studiu animacji.

Podczas spotkania zaprezentowali nam również fragment serialu animowanego opartego na ich wspólnym komiksie pt. „Tymek i mistrz”. Zdradzili nam też, kiedy ukażą się kolejne części przygód Jędrka i z jakimi problemami będzie musiał zmierzyć się chłopiec.  


Autorzy „Jędrka” długo podpisywali swoje książki, co z pewnością było dla nich i przyjemnością, i ogromnym wysiłkiem fizycznym, ponieważ kolejka do ich stolika ciągnęła się w nieskończoność. 

Julia 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz