piątek, 19 czerwca 2015

Trzecioklasiści na Warmii i Mazurach


W czwartek 11 czerwca uczniowie klas trzecich wyruszyli na dwudniową wycieczkę na Warmię i Mazury. Po krótkiej podróży zawitali do pięknej Garncarskiej Wioski, w której zwiedzili kuźnię, amfiteatr i dom rzemiosła. W centrum edukacji obejrzeli film na temat zagrożonych wyginięciem zwierząt. Następnie wzięli udział w warsztatach rzemieślniczych, podczas których lepili z gliny naczynia oraz zdobili figurki aniołków.

Kolejną atrakcją była wizyta na Polu Bitwy pod Grunwaldem. Trzecioklasiści usłyszeli wiele ciekawych historii na temat średniowiecznego rycerstwa. Mieli także niepowtarzalną okazję przymierzyć zbroje i obejrzeć broń średniowiecznych wojowników. Zwiedzili również Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

W piątek dzieci odbyły spacer po skąpanym w słońcu olsztyńskim Starym Mieście. Obejrzały Zamek Kapituły Warmińskiej i pomnik Mikołaja Kopernika. Obowiązkowo pogłaskały nos wielkiego astronoma, by zgodnie z legendą, zapewnić sobie szczęście. Następnie zwiedziły skansen w Olsztynku, w którym najbardziej podobała im się dawna szkoła. 

Ostatnim punktem wycieczki był niezwykły pokaz wyrabiania szkła w Hucie Szkła Artystycznego. Do Warszawy uczniowie wrócili roześmiani i wypoczęci.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz