środa, 21 marca 2018

Wielkanoc i święta wiosenne na świecie

7 marca klasy drugie udały się do Muzeum dla Dzieci znajdującego się w siedzibie Państwowego Muzeum Etnograficznego, aby zapoznać się z tradycjami wielkanocnymi. Uczniowie przypomnieli sobie całoroczny kalendarz świąt, rozmawiali o produktach w święconce i ich symbolice. Drugoklasiści odwiedzili wystawę stałą Muzeum Etnograficznego poświęconą świętom wielkanocnym, gdzie mogły podziwiać palmy, pisanki, kraszanki, oklejanki, nalepianki i drapanki. Przepiękne kolory kraszanek uzyskiwano przy pomocy naturalnych produktów, tj.: łupin cebuli, kory dębu, płatków ciemnej malwy czy soku z buraka.
Dużo radości sprawiły dzieciom warsztaty, na których wykonały osłonki na pudełka i posiały owies, który mogły zabrały ze sobą do domu.