wtorek, 15 marca 2016

Konkurs pięknego czytania

Znamy już uczniów, którzy najlepiej czytają teksty literackie w klasach 2-3!!!

W naszej szkole odbył się Konkurs: „ Pięknego Czytania”, w którym brali udział uczniowie klas 2-3, przygotowując wybrany przez siebie tekst bajki lub prozy.

Celem konkursu było: rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

ETAP I – wyłonienie uczniów najlepiej czytających w klasach 2-3

ETAP II – wyłonienie zwycięzców: Mistrza Pięknego Czytania, wyróżnienia na poziomie klas 2 i 3

Występ każdego ucznia był oceniany w następujących kategoriach: tekst przeczytany bezbłędnie, prawidłowa dykcja, intonacja, interpretacja, płynność czytania, własna interpretacja tekstu.

Gratulujemy zwycięzcom!

Mistrzowie Konkursu: „ Pięknego Czytania”:
Małgorzata Ł. -2a
Alicja N. – 3b