środa, 2 marca 2016

Z wizytą u Noblistki

Za nami kolejna wycieczka! Tym razem uczniowie klas trzecich pogłębiali swoją wiedzę na temat wybitnej Marii Skłodowskiej- Curie.
Jeden z uczniów klasy trzeciej, Bartosz takimi słowami opisał wyjście do muzeum.

W środę 24 lutego 2016 roku wyjechaliśmy do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
W wycieczce brali udział uczniowie klas trzecich naszej szkoły wraz z wychowawcami.
Na początku pan przewodnik opowiadał o życiu pani Marii. Przedstawił nam wiele interesujących faktów i zachęcił do obejrzenia gablot z pamiątkami. Potem, przy pomocy specjalnego urządzenia (licznik Geigera), mierzyliśmy promieniowanie. Następnie robiliśmy eksperymenty chemiczne. Później badaliśmy właściwości różnych roztworów. Na koniec mogliśmy kupić pamiątki w sklepiku muzealnym.

Wycieczka bardzo mi się podobała, a szczególnie eksperymenty chemiczne. Chętnie odwiedzę to muzeum raz jeszcze razem z moją rodziną.