czwartek, 27 kwietnia 2017

Chcemy i lubimy pomagać - kolejny projekt unicef w świetlicy szkolnej!!!

"PO PIERWSZE DZIECKO"- nowy projekt UNICEF już wkrótce podczas zajęć świetlicowych!
Czym tym razem się zajmiemy?

Wiosną poświęcimy uwagę tematowi dzieci i uchodźców. Podstawą niesienia pomocy  jest zrozumienie sytuacji. Wiedzę i podstawy najlepiej kształtuje się już od najmłodszych lat, dlatego postanowiliśmy zaangażować naszych uczniów w dyskusję o sytuacji ich rówieśników, dla których dzieciństwo  to nie zabawa  i spotkania z przyjaciółmi w szkole.

Obecnie na świeci ponad 10 milionów uchodźców to dzieci . "Po pierwsze dziecko" - to zdanie od zawsze przyświeca wszelkim działaniom UNICEF.

Celem nowej inicjatywy UNICEF jest uświadomienie młodym uczniom , że wojna to nie jest miejsce dla dzieci, i że ucieczka z ojczyzny , a przez to zostanie uchodźcą  to często najtrudniejsza decyzja w życiu. Wierzymy, że wraz ze zrozumieniem sytuacji  tych dzieci będziemy w stanie lepiej nieść pomoc.

Trzymajcie za nas kciuki, wkrótce zaczynamy!!!