czwartek, 13 kwietnia 2017

"Co kryje las?"- świetlicowa przygoda z magiczną książką

Ta książka zaskakuje!!! Uczniowie klas 2a i 3c kiedy wzięli ją do rąk i otworzyli na przypadkowej stronie nie wiedzieli dokładnie co książka kryje w sobie.  Pierwsza myśl - "To kolorowanka dla dorosłych"... Otóż nie! Na każdej stronie znajduje się jakieś polecenie, aby je wykonać trzeba zacząć od samego początku. To właśnie tam, w specjalnej kieszeni, znajdują się trzy lupy  - niebieska, zielona i czerwona. I dopiero teraz zaczyna się prawdziwa zabawa!

Uczniowie wyposażeni w lupy zaczęli swoją przygodę z książką. Jak się okazało patrząc przez zieloną lupę widzieli śpiący las, kiedy użyli lupy niebieskiej dostrzegli  pierwsze oznaki życia, czerwona z kolei ukazała las tętniący życiem.
To jednak nie koniec zabawy! Żeby opowieść o lesie stała się pełna, trzeba przeczytać  umieszczone pod obrazkami zdania.

"Co kryje las" to wielka podróż przez ekosystem. Uczniowie najpierw obserwowali las prehistoryczny, z czasów, kiedy drzewa rosły niemal wszędzie, a między nimi ukrywały się zwierzęta. Jednak ludzie zaczęli wycinać drzewa i zwierzętom w lasach żyje się coraz trudniej. Z kolejnej strony uczniowie dowidzieli się, jak wyglądają drzewa latem, a kiedy spojrzeli przez czerwoną lupę na obrazek , w trawie dostrzegli śpiące zwierzęta, a na drzewie małe pisklęta.
Następne strony są równie ciekawe, zaskakujące i zachwycające.
Nie będziemy opisywać ich wszystkich aby nie psuć Wam zabawy!

Świetliczaki z klas 2a i 3c polecają tę książkę wszystkim!
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to książki nietuzinkowa, każda strona kryje mnóstwo tajemnic, każda ilustracja zachwyca oryginalnością.

TA KSIĄŻKA JEST MAGICZNA I WARTO DAĆ SIĘ TEJ MAGII PORWAĆ!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz