poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Tabletowa lekcja w klasie I

Uczniowie klasy Ib rozpoczęli przygotowania do Świąt Wielkanocnych nauką i zabawą na tabletach.

Zaczęliśmy od programu Scratchjr, w którym utworzyliśmy animację o wesołym, wielkanocnym kurczaku. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do wykonywania tego projektu, a reakcje zabawnego kurczaka wywoływały w nich salwy śmiechu.

Następnie uczniowie opowiadali w jaki sposób dekorują jajka do wielkanocnego koszyczka. Tym razem nie gotowaliśmy jajek w kolorowych barwnikach czy w łupinach cebuli. Wykorzystaliśmy do tego aplikację Easter Egg Maker. Uczniowie pracowali w dwóch grupach. Jedni wykonywali pisanki według podanej instrukcji – należało odczytać opis pisanki. Pozostali wiernie odwzorowywali kolory i kształty z rysunku.

Na koniec trochę relaksu z aplikacją Swipe Easter Eggs.

Trudno było się rozstać moim uczniom z tabletami, ale pisać w zeszytach i wycinać kurczaki też trzeba!

Wkrótce świąteczne ferie, a na nich z pewnością będzie czas na korzystanie z poznanych na zajęciach aplikacji.