piątek, 14 kwietnia 2017

Pierwszaki w świetlicy !

Dzieci w świetlicy 1A i 1 B bardzo lubią wykonywać prace plastyczne  różnymi technikami i na różne tematy. Zajęcia plastyczne sprzyjają wyzwalaniu w dzieciach zainteresowania sztuką, kształtują osobowość i ogólną kulturę ucznia.

Kształtowana podczas zajęć wrażliwość estetyczna przydaje się w codziennym życiu np. troska o wygląd osobisty i najbliższego otoczenia, ochrona środowiska, czy zachowanie czystości w miejscach publicznych.

Działalność plastyczno - konstrukcyjna rozwija kreatywność dzieci, pomysłowość, wiarę we własne siły, a więc cechy bardzo cenne w życiu. Równocześnie pobudza rozwój umysłowy i emocjonalny, usprawnia ręce najmłodszych, stanowi teren artystycznych jak również technicznych doświadczeń.

Tym razem dzieci wykonały kolorowe wazony, a w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi  piękne kartki i dekoracyjne kurczaczki.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁEGO ALLELUJA I MOKREGO DYNGUSA ! :)