środa, 7 października 2015

25 ciast na 25-lecie Trzynastki

Pewnego dnia, w pokoju nauczycielskim podstawówki, zrodził się w czasie przerwy obiadowej smakowity pomysł. Nauczyciele postanowili, że z okazji 25-lecia szkoły, upieką ( i oczywiście zjedzą ) 25 ciast.

Pomysł wszystkim przypadł do gustu i bardzo szybko rozpoczęła się jego realizacja. Pierwsze ciasto, pyszny serniczek, upiekł pan Paweł, nauczyciel informatyki. W kolejnym tygodniu swoimi kulinarnymi talentami chwaliły się dwie panie Doroty, które na co dzień wprowadzają uczniów w tajniki królowej nauk. Mogliśmy więc skosztować bajecznie smacznego ciasta z kaszą manną i orzechami włoskimi oraz smakowitej szarlotki. Ciekawe jakiego słodkiego wypieku będziemy mogli spróbować w przyszłym tygodniu.

Chyba każdy przyzna, że takie świętowanie jubileuszu Trzynastki jest bardzo przyjemne. A jeszcze większym optymizmem napawa fakt, że już w następnym roku możemy w ten sposób świętować 26-lecie szkoły.

Pani Dorota