poniedziałek, 5 października 2015

Nasi nauczyciele uczą się od najlepszych!

W dniach 24 – 27.09.2015 r. odbyła się w Krakowie „VI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania”. Wziął w niej udział jeden z naszych nauczycieli wychowania fizycznego – pan Jacek Niedzielski.

Na konferencji omawianych było wiele zagadnień dotyczących między innymi:
·         programów szkoleniowych dedykowanych dzieciom,
·         psychologicznych aspektów pracy z dziećmi i współpracy z rodzicami,
·         oceny postępów wdrażanego programu upowszechnienia pływania,
·         nowych trendów wdrażanych do treningu pływackiego – technika i metodyka,
·         odnowy biologicznej w procesie treningowym,
·         pływania niepełnosprawnych,
·         wyników przygotowań i szkolenia reprezentantów kadry juniorów i seniorów w perspektywie Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro,

·         fizjologicznych aspektów treningu pływackiego dzieci.

W gronie prelegentów znaleźli się wybitni eksperci zarówno z Polski jak i zagranicy, między innymi: trenerzy Kadry Narodowej – Robert Białecki (trener Pawła Korzeniowskiego), Paweł Słomiński (trener Radosława Kawęckiego), z którymi pan Jacek Niedzielski współpracuje na co dzień w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Ponadto swoje wykłady wygłosili: trenujący w Hiszpanii - Bartosz Kizierowski (trener Konrada Czerniaka), czy Jan Olbrecht – niemiecki fizjolog przygotowujący kadrę narodową Holandii, oraz  wielu innych specjalistów w dziedzinie pływania.

Oczywiście pan Jacek podzieli się zdobytą w Krakowie wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi nauczycielami wf, przekazując m. in. wydany podręcznik z materiałami konferencyjnymi.

Miejmy nadzieję, że nasza szkoła doczeka się w przyszłości co najmniej drugiego Michaela Phelpsa J