czwartek, 1 października 2015

Uczciliśmy pamięć załogi "Latającej Fortecy"

24 września w naszej szkole obchodziliśmy święto patronów.

Tego dnia na sali gimnastycznej odbył się apel upamiętniający wydarzenia z czasów Powstania Warszawskiego, kiedy to lotnicy amerykańscy przybyli Polakom na pomoc i 18 września 1944 zrzucili w okolicy Łomianek pomoc dla powstańców Warszawy.

Uczniowie klas szóstych w niezwykłym przedstawieniu, w towarzystwie szkolnego chóru, przybliżyli młodszym kolegom ten jakże istotny fragment historii naszego kraju. Wszyscy świetnie bawili się przy powstańczych piosenkach. Gościliśmy również nasze starsze koleżanki z gimnazjum, które wraz z panem Patrykiem wykonały utwór „Say somthing” zespołu A Great Big World i  Christyny Aguilery. 

W  tym wyjątkowym dniu uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali dla piątych i szóstych klas konkurs z wiedzy o patronach naszej szkoły.
  
Każdą klasę reprezentowali wybrani przez uczniów przedstawiciele. Jurorzy zadawali niekiedy bardzo trudne pytania, ale rzadko udawało im się zaskoczyć świetnie przygotowanych zawodników. Konkurs składał się z trzech rund. Ostatecznie wygrała klasa 6d, tuż za nią na podium stanęły klasy 5b i 5d.

Wszystkim uczestnikom konkursy gratulujemy!


Asia i Gabrysia z 6d

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz