poniedziałek, 19 października 2015

Wycieczka edukacyjna do lasu

W piątek 16 października  zajęcia przyrodnicze w klasach 5 wyglądały inaczej niż zwykle. Odbyły się w kompleksie leśnym Las Młociński  w Warszawie.  Były prowadzone przez edukatorów  Centrum Edukacji Przyrodniczo- Leśnej.

Nie od dzisiaj wiemy, że każde wyjście do lasu to zdobywanie wiedzy o otaczającym nas środowisku, podnoszenie świadomości ekologicznej, bezpośredni kontakt z przyrodą oraz możliwość zaobserwowania i poznania ciekawych zjawisk z życia lasu. To solidna  porcja wiedzy o lesie, nauka nowych gatunków drzew oraz poznawanie fauny leśnej. 

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że w  mieście występuje spora ilość dzikich zwierząt. Na terenie stolicy można spotkać nie tylko sarny i dziki. Są też łosie, bobry, wydry, rysie, a nawet zdarzają się wilki. W stolicy krzyżują się ścieżki wędrowne wielu zwierząt. W dodatku w środku miasta płynie największa rzeka w Polsce, co sprzyja dogodnym warunkom bytowania dzikich zwierząt.

Podczas zajęć obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, dostrzegliśmy różnorodność barw, kształtów i zapachów lasu o tej porze roku. Poznaliśmy  różne sposoby przetrwania zimy przez rośliny oraz strategie wypracowane przez zwierzęta.

Oto kilka dowodów naszej wędrówki po jesiennym lesie ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz