niedziela, 4 października 2015

Tydzień z tabliczką mnożenia

Nauka tabliczki mnożenia nie musi być nudna. Wiedzą o tym uczniowie klas czwartych i piątych.

W ostatnim tygodniu na lekcjach matematyki uczyli się tabliczki mnożenia, korzystając z komputerów i tablic multimedialnych. Swoje rekordy mogli notować na specjalnie przygotowanej na korytarzu tablicy. A było się czym chwalić. Przyznacie, że 84 przykłady wykonane w 2 minuty to jest nie lada wyczyn. Po kilku dniach takich ćwiczeń czwarto i piątoklasiści byli gotowi stanąć w szranki z uczniami z innych szkół. Na lekcjach matematyki, ale również na przerwach, rozgrywali mecze w Internecie z losowo wybranymi przez komputer czterema internautami o zabawnych pseudonimach: CWKSmatma, Batmat, Ziomek, Chuda Dorcia. Emocji było mnóstwo, doping kolegów z klas ogromny. Wielu uczniom Trzynastki udało się wygrać swoje mecze, byli wtedy nagradzani oklaskami, wybrzmiewały też fanfary dla zwycięzcy.  Nawet panie od matematyki poczuły ducha rywalizacji i przystąpiły do rozgrywek. Podsumowaniem tego projektu był konkurs, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych i piątych. Dzieci musiały w ciągu minuty podać jak najwięcej poprawnych wyników. Zwycięzcy dostali nagrody. A byli nimi:
Ada z 5b – Mistrzyni Tabliczki Mnożenia klas 5
Bartek z 4a – Mistrz Tabliczki Mnożenia klas 4
Monika z 5b – Wicemistrzyni Tabliczki Mnożenia klas 5
Mikołaj z 4b – Wicemistrz Tabliczki Mnożenia klas 4

To był ciekawy tydzień na lekcjach matematyki. Uczniowie nie chcieli wybiegać z klas zaraz po dzwonku.  Ćwiczyli tabliczkę mnożenia również na przerwach, poprawiając swoje rekordy, rozgrywając kolejne mecze. Po jednych z zajęć Zosia z 4c powiedziała: „To była fajna lekcja matematyki”. To zdanie podzielali również inni uczniowie.