poniedziałek, 26 października 2015

Najmłodsi filozofują

Czy wiecie, czym są piękno, rozum i prawo? Jak osiągnąć szczęście? Jak zdobyć przyjaciół? Czy zawsze musimy mówić prawdę? Dlaczego obok dobra na świecie istnieje zło? Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć uczniowie klas drugich i trzecich na kole filozoficznym.

Okazuje się, że zadawanie pytań może być niekiedy trudniejsze, niż odpowiadanie na nie, ale nasi młodzi filozofowie doskonale wiedzą, o co pytać. Dzieciaki uwielbiają filozofować. Podczas takich zajęć mogą czuć się swobodnie, bez skrępowania wyrażać swoje myśli i rozwijać naturalne zainteresowanie otaczającym je światem. Najmłodsi uczniowie zaskakują spontanicznością i głęboką refleksją, bywa, że widzą więcej niż dorośli, potrafią docenić prawdę i piękno, są autentyczni i zaciekawieni. Zobaczcie, jak wyglądają nasze zajęcia.